KolorOFFon

Pod opieką znanych bydgoskich filmowców Marcina Sautera i Macieja Cuske swoje talenty rozwijają młodzi bydgoszczanie. Filmy Bydgoskiej Kroniki Filmowej zdobyły m.in. uznanie podczas ostatniego festiwalu Camera Obscura.

W sobotnie popołudnie na Wyspie Młyńskiej będzie można zobaczyć cztery krótkometrażowe filmy dokumentalne zrealizowane przez BKF.

„Co to jest czas” reż. Jarosław Stanisław Piskozub

Któż inny wie o czasie tyle, co wiekowy zegarmistrz o aparycji Stanisława Lema i z filozoficznym błyskiem w oku. Skrzętnie dopełniając swoich obowiązków naprowadza nas na trop, do końca go nie wyjawiając. Pozostawia nas za to, bez wskazówek i rozwiązań, z tytułowym pytaniem. Bez wątpienia sam zna na nie odpowiedź. Jakże nie w porządku wobec widza jest takie postawienie sprawy. Nienaganny dokument staje się wspaniałym preludium do własnych refleksji.

Nagroda główna w konkursie PANASONIC YOUNG INVENTIONS festiwalu Camera Obscura 2010

„Autobus” – real. Weronika Michalska, Jakub Szczepaniak

Zwykły autobus MZK pełen niezwykłych opowieści  jego zamyślonych pasażerów. Chwila samotności w tłumie skłania bohaterów do rozmyślań nad własnym życiem.

„Pierwszy dzwonek” – real. Weronika Michalska, Maciej Jasiński

Pierwszy dzwonek dla pierwszoklasisty zamyka jeden etap życia i rozpoczyna kolejny.

Jeden dźwięk beztroskę zamienia w samodzielność. Kamera towarzyszy pierwszoklasistom obserwując ich emocje w tym niepowtarzalnym, przełomowym momencie.

„Palacz” reż. Jakub Drobczyński

Zapomniany zawód palacza. Zapomniany człowiek, który jednak niczym Hiob pokonuje kolejne życiowe dramaty. Niezapomniany film.

NAGRODA GŁÓWNA w konkursie ogólnopolskim Camera Obcura 2010

Skip to content