KolorOFFon

21.07.2008

FLĄDER POP FESTIWAL odbywa się corocznie w Gdańsku na plaży w Brzeźnie, w jednej z najstarszych dzielnic Miasta Gdańska i daje możliwość zapoznania się z twórczością oryginalnych, uznanych i niezależnych zespołów sceny muzycznej. Jego część filmową stanowi Fląder Film Festiwal 2008 (przegląd filmów dokumentalnych o tematyce muzycznej), który odbędzie się 28 i 29 lipca 2008 r. w gdańskim klubie PLAMA na Zaspie.
Podczas przeglądu będzie można zobaczyć między innymi film pt. „Halucynacje Hrabiego Von Zeit”. Czarno-biały film z udziałem znanej w kraju tczewskiej formacji Von Zeit to surrealistyczna bajka utrzymana w klimacie kina niemego. W filmie zgodnie z informacją od organizatorów jest wszystko, co być powinno: miłość, zdrada, szaleństwo, erotyzm oraz dziki pościg. Następną propozycją jest emitowany na wielu przeglądach niesamowity film „Płonący facet” Sławomira Grunberga i Ewy Pięty. Wyobraźmy sobie, ze jesteśmy na ogromnej amerykańskiej pustyni, w środku największego na świecie festiwalu wolności i sztuki. Projekt „Płonący facet” powstał około 20 lat temu, kiedy to Larry Harvey postanowił urządzić imprezę i spalić na plaży w San Francisco 2-metrową ludzką kukłę, by w ten sposób otrząsnąć się z zawodu miłosnego. Nie przypuszczał wówczas, że zabawa powtarzać się będzie rokrocznie, a liczba jej uczestników wzrośnie z kilkunastu do ponad 35 tysięcy. Festiwal, będący dziś znaczącym dla świata sztuki współczesnej wydarzeniem, odbywa się co roku na pustyni Black Rock w Nevadzie. Mnóstwo tu nagusów obojga płci. Żadnych zahamowań, żadnych kompleksów. Wiek ani cielesne niedoskonałości nie maja znaczenia. Kamera Grunberga z poczuciem humoru i zrozumieniem obserwuje ów egzotyczny świat (źródło: http://www.flader.mgw.pl/2008/program.phtml).
Grupę KolorOFFon na przeglądzie będzie reprezentował film „Reggae to moje życie”, w którym nie ma ani pościgu, ani zdrady, ani nagusów i mimo to, że są DUBSKA to erotyzmu też nie ma. Jest miłość i muzyka.

Skip to content